Fiú U13 hétvégi szereplése

FU13 csapat, Konyicsák Ádám edző értékelése:
10.09.-én a Hegyvidéki Sport és a Körte HVSE voltak az ellenfeleink U13-ban. Az első mérkőzésen a két csapat közti fizikális különbséget szinte tökéletesen tudtuk kompenzálni gyorsaságunkal támadásban. Sajnos védekezésben nem találtuk az ellenszert az ellenfél átlövőire ennek volt köszönhető a 19 kapott gól. Támadásban szeretném kiemelni Berényi Kristófot aki ezen a mérkőzésen kulcspillanatokban tudott fontos gólokat lőni, amelyekkel fokozatosan el tudtunk lépni ellenfelünktől. A 26 lőtt gólunk is azt bizonyítja, hogy a srácok bátran határozottan játszottak. Az előre begyakorolt széles játékunk is kisebb hibákkal ugyan de eredményes volt.
KSA Budapest – Hegyvidéki Sport 26-19 (15-10)
A második mérkőzésen a Körte azt játszotta amire eredetileg is számítottunk. Az első félidőben mindent amit kértem a srácoktól szinte tökéletesen visszaadták ennek köszönhetően az első félidőben 10-4-re is vezettünk, sajnos a félidő végére 10-7-re kapaszkodott fel ellenfelünk a támadásainkban elkövetett hibáink miatt. Sajnos a második félidőben támadásban és védekezésben is elfáradtunk. Játékunk belassult így a nálunk fizikálisabb ellenfeleink könnyebben le tudták védekezni a srácok húzását és védekezésben egyszerűen 1-2 átadás után “betoltak minket” ami ellen tehetetlenek voltunk. Az utolsó percekben a Körte kiegyenlített és egy utolsó másodperces átlövéssel megnyerték a találkozót. Sajnálom, hogy így alakult mert ha kicsit rutinosabbak vagyunk az utolsó támadásunkban nem lett volna esélyük támadni a győzelemért de a sport ilyen. Ezen a mérkőzésen tökéletesen látszódott, hogy ha gyorsan és fegyelmezetten játszunk az összes ellenfelünk ellen esélyesek vagyunk de ha támadásban egyénieskedünk, védekezésben nem segítünk egymásnak az összes csapat megnehezítheti a dolgunkat. A mérkőzést visszanézzük, kijavítjuk a hibákat és dolgozunk tovább. Következő fordulóban az a Budakalászi Kézilabda Zrt. lesz az ellenfél akik minden korosztályban kiemelkedő teljesítményt nyújtanak. Bízok egy jó mérkőzésben.
Körte HVSE – KSA Budapest 17-16 (7-10)